UAB „Enersense” Kretingos rajone pabaigė Grobinė-Klaipėda elektros perdavimo linijos rekonstrukciją - Enersense

UAB „Enersense” Kretingos rajone pabaigė Grobinė-Klaipėda elektros perdavimo linijos rekonstrukciją

UAB „Enersense” (Enersense įmonių grupės narė), pabaigė 330 kV elektros perdavimo linijos Grobinė–Klaipėda rekonstrukcijos projektą Kretingos rajone (užsakovas – Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius AB „Litgrid“).

 

Projektas susidėjo iš pasiruošimo, projektavimo ir planavimo darbų, esamos elektros perdavimo linijos išmontavimo ir naujos 32 kilometrų ilgio aukštos įtampos elektros perdavimo linijos pastatymo. Siekiant padidinti elektros pralaidumą ir sustiprinti tinklo patikimumą, elektros linija iš viengrandės projekto metu buvo rekonstruota į dvigrandę. Rekonstruota Grobinė–Klaipėda atkarpa yra būsimos 330 kV elektros perdavimo linijos Darbėnai–Bitėnai dalis. Šis projektas įgyvendintas ruošiantis sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais.

 

15 mėnesių – per tiek laiko nugriovėme ir perstatėme 32 kilometrus aukštos įtampos elektros linijos. Tai būtų buvęs iššūkis net ir geopolitiškai ramiu laikotarpiu, tačiau šio projekto įgyvendinimo metu  susidūrėme su COVID-19 pandemijos bei karo Ukrainoje sukeltomis problemomis: sutriko pagrindinės projektui reikalingos žaliavos – metalo tiekimas, turėjome priimti sudėtingus paskutinės minutės sprendimus dėl medžiagų iš „nedraugiškų“ valstybių tiekimo nutraukimo. Alternatyvių tiekėjų paieškos bei tiekimo grandinės sutrikimai ženkliai padidino projekto kaštus. Tik dėka profesionalaus UAB „Enersense“ kolektyvo susitvarkėme su šiais iššūkiais.

 

UAB „Enersense“ tai buvo pirmasis tokio masto įgyvendintas projektas. Nepaisydami visų iškilusių kliūčių, džiaugiamės tobulėjimo galimybėmis bei patirtimis, kurias atnešė šis projektas. Dabar energetikos sektoriuje jaučiamės dar stipresni!

aukstos itampos elektros linijos statybos darbai
aukstos itampos elektros linijos statybos darbai
Share post