UAB „Enersense pabaigė Jurbarkas – Bitėnai aukštos įtampos elektros perdavimo linijos rekonstrukciją - Enersense

UAB „Enersense pabaigė Jurbarkas – Bitėnai aukštos įtampos elektros perdavimo linijos rekonstrukciją

UAB „Enersense“ prieš beveik tris metus pasirašė sutartį su užsakovu – Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi LITGRID AB ir pradėjo dviejų didelių projektų įgyvendinimą: 1) 330 kV viengrandės elektros perdavimo oro linijos Grobinė – Klaipėda rekonstrukcija į dvigrandę, Kretingos rajone; 2) 330 kV viengrandės elektros perdavimo oro linijos Jurbarkas – Bitėnai rekonstrukcija į dvigrandę, Jurbarko ir Pagėgių rajonuose. Pirmąjį projektą pabaigėme rugpjūčio mėnesį, o dabar pabaigėme ir antrąjį.

Rekonstrukcijos metu buvo išmontuotos ir naujai pastatytos dvi aukštos elektros perdavimo oro linijos, kurių bendras ilgis siekia 70 kilometrų. Siekiant padidinti elektors pralaidumą ir sustiprinti tiklo patikimumą, elektros linijos iš viengrandžių projekto metu buvo rekonstruotos į dvigrandes.

Abu projektai yra itin svarbūs Lietuvai ir visoms Baltijos šalims siekiant energetinės nepriklausomybės nuo rytų valstybių. Kitaip tariant – pasiruošimui, jei Lietuva būtų pašalinta iš BRELL energetikos žiedo. Šie projektai prisideda prie Lietuvos siekio sustiprinti savo elektros tinklą ir įgyvendinti elektros tinklų sinchronizavimą Baltijos šalyse.

Projektai buvo auginantys savo apimties, nacionalinės reikšmės ir iššūkių perspektyvoje. Projektai vyko pandemijos ir karo Ukrainoje kontekste ir tai procesą stipriai apsunkino. Teko atsisakyti tiekėjų, kurie pripažinti „nedraugiškomis“ valstybėmis (Baltarusija, Rusija). Šie sprendimai išeikvojo daug laiko ir finansinių kaštų, tačiau jie turėjo būti priimti.

„Kai prasidėjo karas, mums teko keisti pagrindinių žaliavų tiekėjus, nes rusiškų ir baltarusiškų medžiagų nebuvo galima naudoti. Be to, spaudė laikas.“, – dalinasi įmonės direktorius Artūras Lapinskas.

„Visą projektą mes įgyvendinome vos ilgiau nei per dvejus metus nuo sutarties pasirašymo. Įprastai tokio tipo projektui skiriami metai. Mes per krizinį periodą sugebėjome padaryti per trumpesnį laiką ir pavėlavome mėnesiu ar dviem nuo nustatytos datos“, – A. Lapinskas.

Šiandien didžiuodamiesi pasakojame apie šį projektą, leidusį mums augti kaip savo srities ekspertams ir kaip komandai. Didžiausia padėka keliauja projektų vadovams ir darbuotojams, kurie šį sudėtingą projektą pavertė realybe.

LT bendrai finansuoja ES
Share post